Męskie perfumy – jakie zapachy są trendy?

Męskie perfumy – jakie zapachy są trendy?
formidablemans
Trendy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pożądany zapach mężczyzny

W dzisiejszych czasach mężczyzna odgrywa wiele, często nietuzinkowych i skomplikowanych ról, zarówno w rodzinie, pracy jak i towarzystwie. Poszukując życiowego balansu lub zupełnie go unikając, każdy mężczyzna powinien dążyć przede wszystkim do tego, aby być autentycznym. Sukces ma wiele oblicz, wiele blasków i cieni, ale bez wątpienia piąc się po szczeblach kolejno postawionych wysoko celów, ułatwieniem jest odpowiednia postawa, nastawienie do świata, bijąca z człowieka pewność siebie, którą wzmacniają, o ile jej nie pobudzają męskie perfumy.

Nie od dziś wiadomo, iż aspiracje mężczyzn chcących osiągać kolejne szczyty poprzez spełnianie się w najróżniejszych życiowych rolach, spotykają się bezpośrednio z perfumami o wyrazistym zapachu, przyciągającym (chociażby nieświadomie) silnych, zdecydowanych ludzi wokół. Przyciągający zapach, chociażby niewinnie i delikatnie może w wyrazisty sposób znaleźć odzwierciedlenie w rezultatach podjętych starań.

Powrót do naturalności

Kluczem dla świetnego samopoczucia mężczyzny w otulającym go zapachu perfum jest odpowiednie dobranie połączenia składników, które będzie energetyzującym i sensualnym doznaniem. Absolutnie nie chodzi o ilość składników, o ich intensywność czy szlachetność, a sposób dobrania. Od lat sprawdzonym połączeniem jest świeżość wyciskana z owoców cytrusowych z intensywnym aromatem przypraw i nutą pochodzącą wprost z natury, drewna lub traw.

Te składniki mężczyźni, a może przede wszystkim zaczarowane zapachem mężczyzn kobiety – odnajdą w nowych liniach perfum Hugo Boss i Hermes, jednych z najchętniej kupowanych zapachów męskich. Nie jest to przypadek, czy świetna reklama. Powyższe wynika z połączenia nowoczesnych nut zapachowych, często w do tej pory niespotykanych połączeniami ze sprawdzonymi, orzeźwiającymi zapachami owoców, w tym jabłek, mandarynek, cytryn, przełamanych cynamonem, lawendą, trawą cytrynową, drzewem sandałowym.

Pędzący świat powracający do natury zahaczył również o jeden z najbardziej sensualnych rynków perfum. Potrzeba naturalności tak bardzo narastająca w mężczyznach idealnie łączy się z zapachami, których składniki nie są oryginalnymi, nowopowstałymi, chemicznymi związkami różnych składników, a wręcz przeciwnie zmierza ku jednej charakterystycznej nucie zapachowej, która po wyczucia zawsze przywołuje niezapomniane chwile i wspomnienia.

Klasyka, będąca kontrowersyjną

Klasyka, legenda, natura, dobrze znane zapachy zamknięte w fiolce, której posiadanie i używanie zmusza do wyprostowania pleców i stawiania czoła kolejnym wyzwaniom dnia codziennego. Naturalne nuty zapachowe są idealnymi towarzyszami na co dzień, ale dodają pewności siebie podczas wielkich wyjść czy ważnych spotkań.

Męskie perfumy są tym bardziej pociągające i intrygujące dla obu płci, im więcej skojarzeń przywołują i zmysłów rozpalają. Nie bez kozery zatem producenci wracają do klasyki, dobrze znanych i prze lata cieszących się popularnością zapachów. Woń zapachu ojca używającego wody kolońskiej zazwyczaj przywołuje wyobrażenia o męskim świecie, twardym, silnym i pełnym odwagi, w których ukojenie znajdzie kobieta, a wsparcie inny mężczyzna. Cytrusy uwalniają poczucie odświeżenia, rześkości, natomiast przyprawy nadają zapachowi pikanterii i ognistości, która powinna być rozbudzona w ludzkich zmysłach, aby je zmotywować i zachęcić do działania.

Dla mężczyzn szukających męskich rozwiązań, pozbawionych kompromisów, uniwersalności oraz neutralności godne polecenia są perfumy marki Hugo Boss i Hermes, obie wyróżnia ponad przeciętność daleka od zwyczajności. Bez wątpienia są to zapachy z charakterem. Bywają nazywane kontrowersyjnymi. Czasami panowie potrzebują kilku podejść do tak skomponowanych emocji zamkniętych w buteleczkach będących klasycznymi dziełami sztuki. Jedni muszą do nich dorosnąć, inni powiązać zapach z głębszymi doznaniami i przeżyciami, tak aby poczuć ich wyjątkowość.

Klasyka połączona z nowoutworzonymi, nieprzemijającymi szybko nowoczesnymi rozwiązaniami, legenda i natura obok nowocześnie połączonych nut zapachowych to zamknięte w fiolce doznania, które zmuszają do stawiania czoła kolejnym wyzwaniom dnia codziennego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki skład powinny mieć dobre kosmetyki do pielęgnacji brody?
Jaki skład powinny mieć dobre kosmetyki do pielęgnacji brody?
Olejki do brody, olejki zapachowe i antyoksydanty to podstawowe składniki dobrego kosmetyku. Z ich zastosowaniem produkt nawilża brodę, usuwa łupież […]
Ostatnie wpisy