Dlaczego męska odżywka do włosów to kosmetyk, którego nie powinno się omijać w codziennej pielęgnacji?

Dlaczego męska odżywka do włosów to kosmetyk, którego nie powinno się omijać w codziennej pielęgnacji?
formidablemans
Pielęgnacja/Włosy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mężczyźni coraz bardziej dbają o swój wygląd. Chodzą na siłownię, zdrowo się odżywiają i dbają o swój wygląd zewnętrzny, szczególnie o włosy. Dowiedz się, dlaczego stosowanie odżywki do włosów jest tak ważne. 

Brak dbałości o włosy – czym to grozi?

Na wygląd mężczyzny wpływa wiele czynników. Wśród nich niezwykle istotne są zdrowe włosy. Wielu mężczyzn zaniedbuje swoje włosy, uważając, że nie ma potrzeby, aby zadbać o ich kondycję. Wraz z wiekiem włosy zaczynają się przerzedzać i choć jesteśmy w stanie zahamować ten proces, nie jesteśmy w stanie cofnąć pierwszych oznak łysienia. Bardzo często przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że właściwie nie zajmowaliśmy się pielęgnacją włosów. Zwykły szampon nie wystarczy do odpowiedniego wzmocnienia włosów. Jeśli więc zależy Ci na posiadaniu mocnych, zdrowych włosów, koniecznie powinieneś sięgnąć po odżywkę do włosów.

Odżywka do włosów – co należy o niej wiedzieć?

Odżywka do włosów to kosmetyk, który stosuje się po umyciu włosów szamponem. Choć polecana jest szczególnie do włosów suchych lub zniszczonych, z powodzeniem sprawdzi się również przy włosach gęstych. Odżywka do włosów poprawi nie tylko teksturę i koloryt, ale również kondycję włosów. Ułatwia też rozczesywanie włosów, dzięki czemu aż tak się one nie plączą.  

Dlaczego mężczyźni powinni stosować odżywkę do włosów?

Wśród części mężczyzn można spotkać się z przekonaniem, że pielęgnacja włosów jest czymś, czego podejmują się jedynie kobiety. W związku z tym uważają oni, że nie potrzebują dodatkowego wzmocnienia dla swoich włosów. Jeśli nie chcesz przedwcześnie wyłysieć, regularnie stosuj odżywki. Warto przy tym pamiętać, że układanie fryzury za pomocą żeli oraz wosków szkodzi włosom. Jeśli stosujemy te specyfiki, tym bardziej przyda się nam odżywka do włosów. 

Jak poprawnie stosować odżywkę do włosów?

Wiemy już, że odżywka jest niezbędnym elementem w codziennej pielęgnacji włosów. Ważne jest, aby wiedzieć, jak ją stosować. Nakładamy ją na umyte, jeszcze wilgotne włosy. Powinniśmy stosować około trzech łyżek stołowych, które nakładamy na głowę i pozostawiamy na co najmniej kilka minut. Kluczowe jest to, aby stosować się do instrukcji podanej na opakowaniu – wtedy zadziała najlepiej. Co powinna zawierać odżywka do włosów?

Błędem jest myślenie, że odżywki do włosów są tym samym, co szampony. Są to jednak produkty o zupełnie innym działaniu. W skład szamponu wchodzą składniki odpowiedzialne za usuwanie brudu i oleju. Z kolei odżywki do włosów wypełnione są różnego rodzaju substancjami wiążącymi cząsteczki wody tak, aby nasze włosy były dobrze nawodnione. Co więcej, w składzie odżywki znaleźć można wiele cennych minerałów, witamin i olejów np. kokosowy lub arganowy.

Przeczytaj też: CHCESZ MIEĆ DŁUGIE WŁOSY? TRZYMAJ SIĘ TEJ INSTRUKCJI ZAPUSZCZANIA

Zdjęcie główne: Edward Berthelot/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV?
Jak chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV?
Promieniowanie UV jest jednym z największych wrogów zdrowia skóry. Może prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry oraz zwiększać ryzyko wystąpienia chorób skóry, w tym raka skóry. W tym artykule przedstawiamy kilka prostych porad, które pomogą Ci chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.
Ostatnie wpisy